Objekt byl postaven v 70. letech minulého století, čemuž odpovídá také architektura. To byla doba, kdy se stavělo podle toho, jaký materiál byl zrovna k dostání. Navíc stavba tehdy probíhala částečně svépomocí, což se na konstrukci a kvalitě práce samozřejmě podepsalo. Objekt, do kterého se roky neinvestovalo, byl ve velmi špatném stavu. Kromě poškozeného fasádního nátěru odpadávala omítka a na řadě míst byla narušena i statika nosných konstrukcí. Bylo tedy rozhodnuto stavbu renovovat.
Vedení společnosti Jednota, spotřební družstvo ve Vimperku-COOP se proto obrátilo na firmu Cemix, zda by celý objekt odborně neposoudila a nenavrhla nějaké řešení. S ohledem na skutečnost, že stavba se nachází prakticky v centru Vimperka a je celoročně vystavena zátěži odpovídající místním klimatickým podmínkám. Na základě podrobného průzkumu byl sestaven komplexní plán renovace včetně výběru nejvhodnějších materiálů. Realizátorem se stala renomovaná stavební firma Šumavská stavební společnost Volary, s.r.o., jejíž jednatel Jan Kolda osobně dohlížel na průběh renovace. Během zimních měsíců se v rámci příprav firma zúčastnila řady školení, které byly zaměřeny na technologii zpracování Cemix materiálů.
V prvním sledu kroků došlo k odstranění štípaného kamene, kterým byl objekt obložen. Následně byly odstraněny všechny omítky a celá konstrukce očištěna otryskáním. Objevily se tak další defekty, které nebyly na první pohled znatelné. V dalším kroku bylo tedy zapotřebí renovovat a opravit všechny objevené trhliny a jiná statická poškození konstrukce včetně betonových částí. K tomuto účelu se použila například opravná malta Cemix 1610, která je doplněná propylenovým i vlákny, což ji umožňuje použití v náročných podmínkách. Materiál je vysoce odolný proti mrazu i chemickým prostředkům a je současně rezistentní proti „obrusu“. Což je v podmínkách dané stavby žádoucí.
Jakmile byly všechny poruchy odstraněny, byla provedena několikavrstvá hydroizolace v rozsahu 30 cm pod úroveň a také 30 cm nad úroveň terénu. Musel se brát v potaz fakt, že více než 50 % okolní plochy je vyasfaltováno a voda z parkoviště se tak snadno může dostat až ke svislým konstrukcím objektu. Obvodový plášť byl nově kompletně zateplen kontaktním systémem ETICS. Což představovalo nalepení izolantu stěrkou Cemix 2230, která je velice elastická, odpuzuje vodu a je odolná.
Ve skladbě ETICS nechybí samozřejmě armovací tkanina VS 160 a penetrace, aplikovaná mezi vrstvami skladby. Povrch fasády byl „vystěrkován“ materiálem Cemix 2231. Jedná se o lepicí stěrku s výztužnými vlákny, kterou lze používat u všech typů izolantů. Proto je ve srovnání s jinými materiály velice pružná. Tato špičková stěrka je současně hydrofobní, to znamená, že udržuje stěnu suchou, a je velice odolná vůči povětrnostním vlivům.
Za finální vrstvu nové fasádní skladby byla zvolená pastovitá omítka Cemix 2727 Activcem. Důvod pro tuto volbu byl zřejmý. Activcem je materiál vyztužený vlákny, což jej předurčuje být odolný vůči všem druhům poškození. To znamená, že kromě mechanického poškození odolává také tvorbě trhlin a plísní. Kromě toho se tato omítka dobře čistí a je i dlouhodobě stálobarevná.
Provedená fasáda byla zakončena soklem, na kterém byla provedena mozaiková vodoodpudivá omítka Cemix 2790. Speciálně připravená omítka je díky své struktuře na akrylátové bázi vysoce flexibilní. Vybrat si lze až z 39 barevných kombinací a 9 barevných odstínů. V případě prodejny COOP ve Vimperku bylo zvoleno takové barevné provedení fasády, aby navazovalo na barevné ladění sousední výškové budovy. Což se také podařilo. Prodejna dnes již slouží svému účelu.