Projekt Šantovka Living
Fasády projektu Šantovka Living zdobí materiály Cemix
Developerský projekt Šantovka Living se těší velké pozornosti ze strany zájemců o nové bydlení nejen z Olomouce, ale také z okolí. 
Nové bytové jednotky ve vysokém standardu

Svědčí o tom již čtyři téměř dokončené etapy a plány na další pokračování výstavby. Pro ilustraci. První dvě etapy nabídly zájemcům 68 bytových jednotek ve vysokém standardu a to v dispozicích 2+kk až 4+kk. V dalších dvou etapách bude k dispozici 51 bytových jednotek podobného charakteru. Součástí bytových jednotek jsou terasy, lodžie nebo předzahrádky. V případě zájmu bylo možné dokoupit garážové stání. Projekt Šantovka Living má na svědomí developerská společnost REDSTONE, která stojí mimo jiné také za realizací nedaleké Galerie Šantovka. 

Blízkost přírody a městských výhod

Lokalita, ve které se projekt Šantovka Living realizuje, je z mnoha hledisek velmi atraktivní. Komplex bytových domů je obklopený řekou Moravou a Mlýnským potokem. Veškerá občanská vybavenost je de facto na dosah, přičemž do historického centra není daleko. Za deset minut chůze je například možné příjemně relaxovat ve Smetanových sadech. Architektura komplexu je dílem architektonicko-urbanistické kanceláři STOPRO spol. s r. o. zatímco projekt parkové zeleně vypracoval Ing. Jakub Finger z ateliéru Partero.

Fasády v systému Cemix

Šantovka Living je projekt, u kterého lze vysledovat promyšleně vybalancovanou kombinaci praktického uspořádání bytových jednotek a vysokého standardu z pohledu vybavení bytů. Příznivý dojem vyvolává na první pohled také vydařená architektura objektů. V souladu s touto filozofií se developer společně s projektanty věnovali pečlivě tématu volby vhodných materiálů a technologií, v jejichž výčtu lze nalézt pouze renomované dodavatele. Ať už v oblasti podlahového vytápění a tepelných čerpadel, hliníkových oken, sanity, dřevěných podlah apod. Architekturu exteriéru zdobí fasádní systémy firmy Cemix. Na stavbě byly použity dva systémy. Stěžejní, vhodný pro světlé odstíny fasády, je CEMIXTHERM BASIC, jenž se může pochlubit vyváženým poměrem ceny a výkonu.

Základ tvoří izolant z expandovaného pěnového polystyrenu, který se aplikuje s lepicí stěrkou Cemix 2210. Na části fasády, která byla naopak opatřena sytě tmavým odstínem, byl vybrán systém CEMIXTHERM HARD, což je systém, který má výbornou mechanickou odolnost a lépe si umí poradit s tepelným namáháním fasády při extrémních teplotách. V tomto případě se ovšem izolant z minerální vaty lepí fasádní stěrkou Cemix 2230 TOP. Skladbu doplňuje výztužná vrstva extrémně pružné disperzní stěrky Cemix 2270. Tato stěrka dodá potřebnou pružnost a pevnost, čímž se v maximální míře eliminuje riziko tvorby mikrotrhlin za všech klimatických podmínek.

Nutno dodat, že finální pohledovou omítkou je bud’ omítka 2727 Activcem nebo silikonová omítka 2721. Obě omítky patří mezi kvalitní materiály, přičemž zejména omítka Activcem, která je bohatě vyztužená vlákny, vyniká výbornou mechanickou odolností a díky své pružnosti snižuje možnost výskytu tvorbu mikrotrhlin. Současně zabraňuje vzniku plísní, má samočisticí účinky, je stálobarevná a UV stabilní. Při realizaci omítky samozřejmě záleží na umění zpracovatele, ale protože receptura omítky umožnuje skutečně snadné zpracování, estetika povrchu omítky bývá ve většině případů vydařená. Alternativní silikonová omítka Cemix 2721 významně omezuje riziko vzniku mikrotrhlin a brání růstu řas na jejím povrchu. Protože omítka obsahuje zakapslované přísady, které jsou dlouhodobě aktivní, je tak zaručena její vysoká stabilita ochrany vůči plísním. Což z pohledu lokality, ve které se těsné v blízkosti objektů nachází hned dva vodní toky a navíc také rušné „Švýcarské nábřeží“, je velmi odpovědné. Barevné ztvárnění je typické pro současnou moderní architekturu, která často sází na kontrast světlé fasády a antracitových okenních systémů. Projekt Living Šantovka se tak zařadil mezi další zdařilé reference v regionu Olomouckého kraje.