Abyste mohli rekonstrukci, renovaci a modernizaci považovat za vzrušující, nikoliv za odstrašující úkol, sepsali jsme zde tipy, které vám pomohou reálně posoudit rozsah vašeho projektu. Zjistíte, co můžete udělat sami a kdy je vhodné zavolat odborníky.
Starších domů, jejichž fasádu zdobí břízolitová omítka, je v Česku velmi mnoho. Řada majitelů těchto domů přistupuje z pochopitelných důvodů k jejich rekonstrukcím. Jsou mezi nimi tací, kteří chtějí zachovat původní vzhled objektu, protože touží navázat na jeho historii, anebo se jim jednoduše břízolitová fasáda líbí.
Často se s tímto jevem setkáváme na mnoha místech po celé republice, zvláště u domů postavených před deseti patnácti roky. Nevzhledná fasáda kazí dojem z architektury, která by byla jinak zajímavá.
Zdivo je patrně nejdůležitější součástí konstrukce domu. Tvoří nosnou i nenosnou část této konstrukce, chrání objekt před povětrnostními vlivy, udržuje dům v teple i chladu, přispívá k vnitřnímu klimatu a spoluvytváří akustický komfort.
U vodních toků vždy existuje riziko, že jednoho dne dojde k takovému nárůstu průtoku vody nad kapacitu koryta, že dojde k rozlivu do okolí, což způsobí povodeň. Příčina je v drtivé většině případů přírodní – silný déšť nebo třeba tání sněhu.
Plotové podezdívky, vyzděné z rozličných materiálů, se mohou už pár let po své realizaci potýkat s problémy. Co za nimi stojí? A co teprve omítané plotové zdi. Jak správně tyto konstrukce vystavět, aby vydržely dlouhá léta v perfektní kondici? A jaké metody můžeme použít při jejich rekonstrukci?
Balkony, terasy nebo lodžie jsou a budou vždy atraktivní součástí bytových domů. Při výstavbě rodinných domů se logicky od balkonů upustilo, protože byly nahrazeny prostornými terasami, které spojují obývací prostor se zahradou. Balkony a lodžie jsou celoročně vystaveny klimatickým podmínkám, což vede časem k jejich opotřebení a potřebě revitalizace.
Tato otázka je často spojovaná v souvislosti s rekonstrukcí venkovských nebo jiných historických budov, u kterých architekt nebo sám investor požaduje, aby byl povrch nové fasády opticky totožný s původní budovou
Častou vadou na kráse bytových domů jsou vizuálně poškozené fasádní systémy. Nevíte, jak na renovaci, která vrátí vaší fasádě původní vzhled a prodlouží její životnost? Čtěte dál, máme pro vás řešení.
Rekonstuujete podlahu a chcete přidat podlahové vytápění? Co přesně takový krok navíc znamená? Proč by se u rekonstrukce podlah koupelen měla vždy používat hydroizolace i pro vlhkost „shora“ a jaké produkty se při této práci v čase nejlépe osvědčily?
Zajímá vás, jak provést pokládku nové krytiny na starou? Přijde-li na řadu rekonstrukce podlahové krytiny, vždy je třeba individuálně posoudit, zda je lepší starou krytinu a některé další vrstvy podkladu vybourat a odstranit, nebo se vyplatí „pouze“ položit novou krytinu na starou. Důležitou roli hraje samozřejmě i výběr nové krytiny, kterou chceme pokládat.
Rekonstrukce památkově chráněných objektů je zcela specifickou oblastí, která vyžaduje pečlivou přípravu i svědomitou následnou realizaci. Především ale velmi konkrétní složení použitých maltových a omítkových směsí.
Opuka patří mezi nejstarší a nejtrvanlivější stavební materiály, proto se používá hlavně pro venkovní konstrukce. Pro svůj atraktivní vzhled ji architekti rádi využívali pro různé designové projekty. V minulosti se hojně využívala v Praze a okolí.